Strona główna

szczypta zdrowia, zdrowie w każdym rozmiarze

Natalia Horodko szczypta natki 

OTYŁOŚĆ i ODCHUDZANIE nie są mi obce! 

Moje BMI od 6 lat nie wskazuje już na otyłość. Jest to jednak choroba przewlekła, z tendencją do nawrotów, która powinna być leczona w kompleksowy sposób. Zamiast ją leczyć, podejmowałam próby odchudzania w samotności. Za bardzo bałam się oceny innych, braku zrozumienia i krytyki. Dlatego możesz mieć pewność, że nie będę Cię oceniać ani krytykować! Nie usłyszysz ode mnie „Znów zjadłaś czekoladę, nie powinno się przecież jeść słodyczy na diecie”. Zamiast tego, pomogę Ci zrozumieć, dlaczego zjadłaś tę czekoladę, dlaczego nie możesz schudnąć i dodam szczyptę rozwiązania

Popełniłam wiele błędów.

Odchudzając się na własną rękę, popełniłam wiele błędów, które później miały negatywne skutki dla mojego zdrowia. Dlatego w połączeniu z wiedzą, jaką teraz już posiadam, wiem, na co zwrócić uwagę, żebyś i Ty nie musiał/a uczyć się na tych błędach. Błędach, które po części przyczyniły się do tego, że zachorowałam na niedoczynność tarczycy, insulinooporność, zaburzenia odżywiania – kompulsywnie się objadałam.

Wpadłam w błędne koło odchudzania.

Do tego przez kilka lat po tym jak już schudłam, dalej się odchudzałam, dalej stosowałam restrykcyjne diety. Po drodze zmagałam się z efektami jo – jo – wpadłam w spiralę wiecznego odchudzania. To było tak męczące, że w pewnym momencie w jedzeniu upatrywałam wroga! Miałam niezdrową relację z jedzeniem! Nie dostrzegałam, że problem nie leżał tylko w żywności, a głównie w myślącym mózgu i czującym sercu. Odchudzanie pochłaniało ogromną część mojego życia i nikomu tego nie życzę!

Odchudzanie stało się moim życiem.

Żyjemy po to, żeby doświadczać cudownych przygód, poznawać nowe osoby, spędzać czas z innymi, nie zamartwiając się tym, że jest się na diecie. Smakować życie, a nie samo jedzenie – BYĆ SMAKOSZEM ŻYCIA! Jeśli więc odchudzanie pochłania większość Twojego życia i nie potrafisz sobie z tym poradzić – zgłoś się do mnie! Tracić kilogramy można nie tylko poprzez stosowanie restrykcyjnego stylu życia. Można to zrobić poprzez zmianę nawyków żywieniowych i naukę nowych umiejętności, których stosowanie spowoduje, że skutkiem ubocznym będzie utrata kilogramów. Utrata kilogramów na lata, a nie na lato.

Straciłam kontrolę nad jedzeniem.

Często też nie potrafiłam zapanować nad tym, co jem, a to jeszcze bardziej wpływało na moje samopoczucie. Niejedzenie jest przecież takie proste „To tylko jedzenie – nie chcesz, to nie jesz”. W mojej rodzinie nikt nie miał problemów z masą ciała i jedzeniem, co utwierdzało mnie w tym, że to ze mną jest coś nie tak. Nie wiedziałam wtedy, że to nie jest takie proste, że jest wiele powodów, przez które jemy, a w efekcie, przez które tyjemy i się odchudzamy.

Jadłam z wielu powodów. 

Mam wrażenie, że przerobiłam na własnej skórze większość z tych powodów. Dlatego łatwiej jest mi je wyłapać u innych osób – wziąć je pod lupę. Być prywatnym detektywem od spraw jedzenia. Znajdować poszlaki, których Ty możesz nie dostrzegać i pomóc rozwiązać Ci problem. Znaleźć przyczynę i dobrać do niej odpowiednie postępowanie. Skrócić Ci drogę, przez którą ja przeszłam. Dzięki temu unikniesz błędów, które negatywnie mogą wpłynąć na Twoje zdrowie. Jedzenie zbyt dużych ilości słodyczy czy innych pokarmów, niekontrolowane jedzenie czy niemożność poprzestania z jedzeniem w momencie, w którym nie chcesz już jeść, przestanie być problemem nie do rozwiązania.

Pozwól, że zostanę Twoim prywatnym detektywem i znajdę przyczynę nadmiernych kilogramów i  złego samopoczucia! A jak przyczyna będzie znana, pomogę Ci zacząć zdrowiej żyć! Nauczę dbać Cię o zdrowie i dobre samopoczucie w każdym rozmiarze! Będzie to jeden z wielu elementów Twojego życia, a nie jedyny!

Natalia Horodko szczypta natki

Dziś jest inaczej!

Jestem smakoszem ŻYCIA, a nie samego jedzenia! 

Moje życie obecnie nie kręci się tylko wokół jedzenia i jest to cudowne uczucie! Jest we mnie o wiele więcej przestrzeni, spokoju, akceptacji i zdrowia. Więcej chęci niż przymusu – odżywiam się teraz zdrowiej, bo chcę, a nie muszę! ŻYJE, a nie się ODCHUDZAM! Dostrzegłam świat poza jedzeniem, a mój wygląd mnie już nie ogranicza i zaczęłam korzystać z życia! Czas, który odzyskałam, poświęcam m.in. na: samorozwój, kontakt z naturą, tulenie drzew, spacery, jogę, jedzenie na mieście, spotkania z przyjaciółmi, poznawanie nowych ludzi, zaleganie na tapczanie i Netflixa.

Jestem DIETETYKIEM.

Ukończyłam studia na kierunku Dietetyka na uniwersytecie medycznym. Nauczyłam się więc dbać o zdrowie od strony żywieniowej na podstawie najnowszych wyników badań naukowych, dlatego możesz mieć pewność, że przekażę Ci sprawdzoną wiedzę, a nie kolejne mity żywieniowe.  

Jestem PSYCHODIETETYKIEM.

Z własnego doświadczenia i praktyki wiem jednak, że żywność to nie wszystko i sama wiedza dietetyczna może być niewystarczająca do osiągnięcia lepszego zdrowia. Dlatego swoje doświadczenie poszerzyłam i stale poszerzam o wiedzę psychodietetyczną, która skutecznie umożliwia mi wspieranie i motywowanie moich podopiecznych, dzięki czemu wprowadzanie nowych nawyków żywieniowych nie jest aż tak straszne i trudne.

Patrzę HOLISTYCZNIE.

Jestem też zwolenniczką holistycznego podejścia. Staram się patrzeć na cały organizm – na stan ciała, umysłu, ducha, a nie tylko na określoną jednostkę chorobową. Możesz więc mieć pewność, że dołożę wszelkich starań, żeby sposób żywienia był dostosowany do Ciebie, a nie na odwrót i żebyś nie ugiął się pod ciężarem samych zaleceń dietetycznych. Dzięki temu dieta nie będzie dyktować Ci warunków! To Ty będziesz ustalał/a zasady w zgodzie ze swoimi potrzebami, wartościami i możliwościami.

Kopiuj – wklej zalecenia z podręcznika dietetyka to nie u mnie! – Ja łączę teorię z praktyką i uwzględniam w tym człowieka, jego potrzeby, zasoby i możliwości! Więc jeśli potrzebujesz rozpiski idealnej i chcesz diety trwającej od – do, bez pracy nad zmianą nawyków żywieniowych i nie jesteś otwarty na inne rozwiązania, to przekieruj proszę kursor myszy w prawy górny róg – kilk 😉  Jeśli jednak jesteś gotowy do pracy nad zmianą nawyków żywieniowych i nad rozwojem nowych umiejętności to skontaktuj się ze mną! 

 

Jak więc widzisz mam nie tylko spory bagaż doświadczenia, ale też wiedzę dietetyczną, psychodietetyczną i ogromną SZCZYPTĘ ZROZUMIENIA! Dlatego możesz mieć pewność, że nie będę Cię oceniać! Jest duże prawdopodobieństwo, że jesteś w miejscu, w którym i ja kiedyś byłam, pozwól mi sobie pomóc. Nie musisz się zmagać z tym sam! 

NAPISZ DO MNIE!

ZACZNIJ ZDROWIEJ JEŚĆ I ŻYĆ!

.

Wyszukaj w serwisie

Kontakt

Natalia Horodko
dietetyk

T: 666197857
E: szczypta@natki.pl

Social Media